Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sport turystyka, rekreacja

Sport, turystyka, rekreacja

p-25-16.jpegNaturalne warunki przyrodnicze, znaczna odległość od dużych ośrodków przemysłowych, a w związku z tym mało skażone środowisko, atrakcyjność kompleksów leśnych, względnie czyste wody w rzekach i strumieniach powodują, że teren gminy stanowi bazę wypadową dla mieszkańców Górnego Śląska i okolic Częstochowy.


Atrakcjami turystycznymi są ładne pagórkowate tereny. Częściowo zalesione kotliny rzeczne rzeki Prosny posłużyć mogą w przyszłości do wybudowania zalewu w pobliskiej miejscowości Kik.

Zagospodarowanie terenu pozwala rozwijać turystykę rowerową i pieszą po terenach leśnych oraz spływy kajakowe rzeką Prosna.

Gmina posiada zaplecze sportowo-rekreacyjne takie jak: 

Na uwagę zasługuje odległy o 20 km od Praszki - Załęczański Park Krajobrazowy nad rzeką Wartą, otoczony suchym sosnowym lasem - Ośrodek Wypoczynkowy w Kępowiźnie i Załęczu oraz Stanica ZHP. Obiekty te tworzą bazę dla wymiany wczasowiczów i młodzieży z zagranicą.

p-23-17.jpegDodatkową atrakcję w Praszce stanowi hala sportowa, która w połączeniu z kompleksem boisk na stadionie, bazą noclegową na stadionie oraz krytym basenem z kompleksem usług rehabilitacyjnych może posłużyć grupom sportowym, klubom i indywidualnym osobom do realizacji ich programów treningowych.

Lokalne władze widzą możliwość rozwoju turystyki i agroturystyki, szczególnie w momencie wybudowania zbiornika wodnego na rzece Prosna, co w połączeniu z dużymi kompleksami leśnymi, ciekawie ukształtowanym i czystym ekologicznie terenem pozwoliłoby mieszkańcom gminy na tworzenie i rozwijanie nowych form działalności, szczególnie na wsiach. Natomiast dla inwestorów zewnętrznych będzie to szansa na nowe inwestycje związane z obsługą zbiornika.

 


 nowe12.jpeg

Pełnowymiarowa hala sportowa o długości 48 m, szerokości 30 m i wysokości 12,5 m, wyłożona wykładziną sportową włoską typu "MONDO", oświetlenie 600 luksów.

Hala posiada boiska do gier sportowych:

Na hali jest dobre zaplecze: 6 szatni, WC, natryski. Obok hali usytuowane są noclegi, dysponujące 35 miejscami noclegowymi. Na znajdującym się za halą stadionie znajdują się 2 boiska trawiaste, bieżnia 400 m, boisko asfaltowe do piłki ręcznej, boisko trawiaste do piłki siatkowej. 5 minut drogi od hali jest basen kryty o wymiarach 25 x 12,5 x 1,7 m z sauną.

OFERTA CENOWA

Aktualną ofertę mozna sprawdzić na stronach:
ZKS "MOTOR" Praszka
MGOKiS Praszka

Przy obiektach sportowych znajdują się tereny do gier i zabaw, a także miejsca na ogniska.
W odległości 4 km od obiektów sportowych są duże masywy leśne posiadające ścieżki biegowe, tereny o znacznych wzniesieniach.

Wersja XML